Од утре есенски температури

Уште денес сончево и топло време од утре  заладување и услови за дожд.

Времето и денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Максималната дневна температура во Охрид ќе изнасеува 25 степени. 

Од утре временските прилики ќе се променат, облачноста ќе се зголеми, ќе има услови за локални врнежи од дожд. Максималната дневна температура ќе се движи од 22 до 31 степен, ќе биде облачно, дожд, грмотевици и ветровито. Облачното и постудено време продолжува и во следните денови.  Ќе се очуствува вистинска есен, која календарски и настапува на 22 септември. 

Social profiles