Охриѓанец со дрвен предмет се заканувал во казино

21 годишник со дрвен предмет се заканувал во казино 

 

На 06.06.2022 година во 05.50 часот, полициски службеници од СВР Охрид е лишен од слобода М.Р.(21) од Охрид. Тој, претходно во казино на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и закани со дрвен предмет кон вработените. Тој е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани