Охриѓани фатени со марихуана кај Штип

Двајцата охриѓани биле „живи“ фатени на патот Штип-Кочани.

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривичнa пријавa против А.Д.(33) и С.А.(33), двајцата од Охрид за сторено кривичнo делo ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”. На 22.09.2018 година на локалниот пат Штип – Кочани, во близина на село Уларци, од страна на полициски службеници, при преглед на патничко возило, управувано од првопријавениот, и второпријавениот како сопатник, биле пронајдени и одземени 800 грама марихуана.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани