Опожарен уште еден угостителски објект во пазарот

Вчера попладне после 17 часот избувна пожар во угостителски објект во пазарот. Објектот се наоѓа спроти паркингот на Градски пазар.

Според информациите од терен, пламени јазици зафатиле угостителски објект. Чадот се прошири насекаде во околината. Противпожарната единица интервенираше на лице место, а повеќе информации за причините за пожарот и настаната штета се очекува по завршувањето на увидот.

Social profiles