Со „ренџ ровер“ се обидел да удри во полициски службеници

Со „ренџ ровер“ се обидел да удри во полициски службеници.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(24) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи од безбедноста“. На 14.04.2024 на магистралниот пат Охрид – Кичево, пријавениот со своето возило „ренџ ровер“ се обидел да удри полициски службеници кои вршеле службени дејствија и побегнал, а по кратко време на булеварот„Железничка“ предизвикал сообраќајна незгода, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles