Пилотот во Формула 1 на Рено Џојлон Палмер, по „Хунгароринг“ одмора во Охрид

26-годишниот пилот во Формула 1 Џојлон Палмер, по разочарувачата трка во Будимпешта, замина да ги „наполни“ батериите за продолжение на сезоната, а прва станица од неговиот одмор е нашиот Охрид.

 

Палмер, кој вози за тимот на Рено и оваа сезона има освоено само еден поен, на својот профил на „Твитер“ објави фотографија од Охрид, каде што е со неколку свои другари.Разочарувачка трка поради повеќе причини… Но, сега одморот почнува. Прво патување и мало застанување во Македонија, напиша Палмер.

 

Извор:republika.com

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани