Пилотот во Формула 1 на Рено Џојлон Палмер, по „Хунгароринг“ одмора во Охрид

26-годишниот пилот во Формула 1 Џојлон Палмер, по разочарувачата трка во Будимпешта, замина да ги „наполни“ батериите за продолжение на сезоната, а прва станица од неговиот одмор е нашиот Охрид....

Полски новинари ќе го промовираат Охрид и Македонија

Како продолжение на неодамна отворените сезонски чартер-летови од Катовице на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, ТАВ Македонија донесе пет новинари од Полска во Македонија, со цел да ги искусат убавините...

Премиера на „Охридско лето“: „Кралот Лир“ низ призмата на извонредниот Диего де Бреа

Во продукција на реномираниот Турски театар од Скопје, а во рамките на драмската програма на фестивалот „Охридско лето“, синоќа премиерно се одигра една од најпознатите шекспирови драми „Кралот Лир“. (more…)
Social profiles