Полесно повреден велосипедист во Охрид

Сообраќајка се случи денеска на булеварот „Туристичка“, полесно е повреден велосипедист.

11 годишно момче е полесно повредено во сообраќајка што денеска во 14.10 се случи на булеварот „Туристичка“ на пресек солокалниот пат за селото Орман. Во него удрило возило Рено Меган“ во момент кога велосипедистот сакал да се пренасочи од левата кон десната сообраќајна лента, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски. Увид бил извршен на местото на сообраќајката од полициски екипи.

Social profiles