Полицијата со детали за вчерашната тепачка

Денеска, полицијата излезесо детали за вчерашната тепачка во комолексот Горица 3.

Во соопштението стои: На 21.07.2017 година околу 10,30 часот во Охрид на плажата „Немо“, настанала расправија и тепачка помеѓу Д.Г.(57) од Охрид (кој стопанисувал со тобоган и шанк на плажата) и И.К.(33) од с.Прељубиште-Тетово (вработен на шанк со кој стопанисува А.Б.(52) од Охрид. Потоа во 11,45 часот, И.К. заедно со А.Б. и К. Ј.(39) од с.Студеничани-Скопје, дошле на локацијата со која стопанисува Д.Г., на која биле присутни и А.М. од с.Велгошти-Охрид, З.Ј.(25) и Д.Н.(26) и двајцата од Охрид и истите физички ги нападнале, при што К.Ј. употребил нож, а А.Б. дрвена летва. Од нападот, А.Б. се здобил со расекотина во пределот на градите, З.Ј. со расекотини на главата и левата подколеница, а Д.Г. со расекотина на левата рака. Повреди им се констатирани во Oпшта болиница-Охрид, каде им била укажана медицинска помош. За настанот е запознат јавен обвинител, а сите горенаведени лица се повикани во Полициска станица-Охрид. По целосно расчисување и документирање на настанот, против сторителите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани