Повредена малолетничка во сообраќајка кај Мешеишта

Кај Мешеишта излетано возило, повредена малолетничка.

-На 08.04.2024 во 18.30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Мешеишта, општина Дебрца, патничко возило „фолксваген голф“ со струшки регистарски ознаки, управувано од С.Р.(59) од струшкото село Долно Татеши, излетало од патот. Притоа, малолетна сопатничка се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.. По овластување на јавен обвинител, увид на местото извршила екипа на СВР Охрид информира портпаролот Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани