Уредување на градските гробишта во пресрет на Рамазан Бајрам

Екипите на ЈП „Градски гробишта“ деновиве спроведоа активности за уредување и чистење на градските гробишта во пресрет на верскиот празник „Рамазан Бајрам“. Беше извршено хортикултурно оплеменување на просторот, чистење на...

Повредена малолетничка во сообраќајка кај Мешеишта

Кај Мешеишта излетано возило, повредена малолетничка. -На 08.04.2024 во 18.30 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на магистралниот пат Охрид-Кичево, во близина на селото Мешеишта, општина Дебрца, патничко возило...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани