Познат идентитетот на пронајдениот во Охридското езеро

60 годишниот Д.С.е вчера пронајдениот починат во водите на Охридското езеро.

Во објавеното полициско соопштение се вели:На 03.03.2018 година околу 10.30 часот на стариот пат Охрид-Струга, во близина на река Сатеска, било пронајдено непознато починато машко лице. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид и притоа било констатирано дека се работи за лицето Д.С.(60) од Охрид, кој на 07.02.2018 година бил пријавен за исчезнат од страна на неговата сопруга Н.С. По наредба на Јавен обвинител на телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани