Пријава за охриѓанец, подметнал пожар

СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.Н. (61) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

На ден 24.08.2017 година, во периодот од 20.00 до 21.00 часот, по неуспешниот обид да оствари средба со В.П., музички новинар во продукција во Охрид, пријавениот пред вратата на продукцијата запалил најлонска вреќа со ѓубре.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани