Семејна расправија, интервенирала полицијата

Две нарушувања на ул. „Марко Цепенков“ во Охрид. Семејна расправија, интервенирала полицијата. 

 

-„На 30.05.2020 година околу 17 часот, на улицата „Марко Цепенков“ во Охрид,  нарушен е јавниот ред и мир со карање, викање и фрлање предмети извршено од Љ.Ѓ. кон С.Ѓ .(54), двете од Охрид.. Претходно, на истата улица, околу 14 часот, се случила вербална расправија помеѓу С.Ѓ.(54)  и С.Т.(22), двете од Охрид. Натамошниот тек на нарушувањето е спречено со интервенција на полициските службеници. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава“, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани