Скојанец фатен во Охрид со украден мобилен телефон

Скојанец фатен во Охрид со украден мобилен телефон.

 

На 20.02.2021 година во 14,35 часот, во СВР Охрид, приведен е С.Б.(47) од  Скопје. Кај него, при извршен преглед на улицата „Гоце Делчев“, пронајден е мобилен телефон  ,,Хуавеј Хонор“, претходно пријавен за украден од страна на сопственикот А.Х.(19) од гостиварското село Топлица. По целосно документирање на настанот,  СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани