Со марихуаната во ранец, преку граница

Албански државјанин е приведен со марихуана на влез во МК.

ОВР Струга поднесе кривична пријава против албанскиот државјанин Т.С.(20), за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Тој, на 12.12.2019 година, преку граничниот премин „Ќафасан“ остварил влез во РСМ.
При контрола, полициските службеници, под ранец оставен на седиштето, пронашле кеса со опојна дрога марихуана, изјави портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани