Со остар предмет го нападнал сопствениот брат

Со остар предмет го нападнал сопствениот брат.

На 03.06.2024 во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишија од слобода З.Т.(49) од Охрид, кој претходно во семејниот дом агресивно се однесувал кон членовите на неговото семејството и со остар предмет го нападнал неговиот брат. Против З.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles