Сообраќајка на „Туристичка“, еден човек пренесен на хирургија

Околу 19.30 на булеварот „Туристичка“ кај пазарот се случи сообраќајка.

Сообраќајката се случи меѓу два автомобили, еден со скопски а вториот со тетовски таблици. По сударот, едно лице со возило на  Итна помош е пренесено на хируршкото оделение при Општата болница во Охрид.Полицијата врши увид и работи на утврдување на причините како дошло до сударот на возилата.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани