Тешка сообраќајка кај Песочан

Тешка сообраќајка се случила вчера околу 19 часот на патот Охрид-Кичево во близина на селото Песочан.

Во сообраќајката се превртело возило џип и за среќа, нема повредени патници. Според фотографијата објавена на Фејсбук страницата Ѕид на сообраќајниот срам, дошло до судар на автомобил, најверојатно џип, во приколицата од тракторот. Џипот, потоа се превртел.

Social profiles