Земјотрес почуствуван и во Струга

По земјотресите кои во  текот на вчерашниот ден беа почувствувани во Охрид и Ресен, од кои едниот со јачина од 3,7 степени по Рихтер, а другиот со 2,8 степени по Рихтер, уште еден потрес ноќеска  ги вознемири граѓаните. 

 Во 2 после полноќ земјотрес со јачина од 2,4 степени по Рихтер, се почуствува во Струга а и во соседна Албанија.

Според експертите потресите се афтер шокови, кои ги има се додека се смири тлото. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани