Уште еден силен потрес во охридско

Пет минути после полноќ силен земјотрес од 4,1 степени го затресе Охрид.

Епицентарот на земјотресот е на 5 км од Јанковец ресенско. Охриѓани вознемирени пишуваат на социјалните мрежи дека и оваа ноќ ќе останат будни. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани