Во Охрид се одржа Велигденски концерт

Синоќа на мини амфитеатарот кај трговскиот центар „АМАМ“ , под покровителство на Општина Охрид се одржа Велигденски концерт.

Деведесет минутниот концерт се рализира по иницијатива на КУД „Гердан од Бисери“ и „Ансанбал Билјана“
Присутните уживаа во изведбата на Велигденската воскресителна песна од страна на хорот „Весели Бисерчиња“ и во препознатливите сплетови Водарки и Тресеница, а забавата продолжи со изведба на охридски староградски песни.

May be an image of 2 people, people standing, outdoors and crowd

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани