Затвореник предизвикал пожар во охридскиот затвор

Затвореникот оставил неизгасната цигара.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р.(20) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување затворска казна, на  05.08.2018  година во 21.45 часот во КПУ – Затвор Охрид,  од неизгасната цигара предизикал пожар во собата во која бил сместен. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани