Земјотрес 2.7 во Охрид

Утрово во 8 50 часот  зземјотрес со интензитет од 2,7 степени го стресе Охрид.  

И овој земјотрес со епицентар на 7 км од селото Косел. Според експертите очекувани се овие ретки потреси, кои се сметаат за афтершокови на земјотресот од 5 степени кои се случи на 2 јули годинава. Јуни и јули во охридско беа регистрирани повеќе од 1200 земјотреси. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани