Два случаи на семејно насилство во Охрид

Два случаи на семејно насилство во Охрид. Охриѓанец ја нападнас снаата.

-На 28.02.2024 во 22.15 часот во СВР Охрид е пријавено дека Ц.В. од Охрид, во семејниот дом физички ја нападнал неговата снаа. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Во друг случај  охриѓанец ја нападнаал сопругата.

-На 28.02.2024 во 09.00 часот во СВР Охрид е пријавено дека Д.С. од едно охридско село, во семејниот дом физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани