Две лица повредени во сообраќајка кај Лескоец

Две лица повредени во сообраќајка кај Лескоец.

На 25.11.2023 во 00:30 часот, на улицата „15 Корпус“ во Охрид, патничко моторно возило „пежо“ со охридски регистарски ознаки, управувано од И.С.(40) охридското село Лескоец, излетало од патот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник во возилото, а со телесни повреди сопатникот Д.Д.(26) од охридското село Косел, констатирани во болницата „Св.Еразмо“. По наредба на јавен обвинител, на местото на незгодата, увид извршија полициски екипи, информира Стефан Димоски портпаролот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани