Новогодишна честитка од градоначалникот Пецаков

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков ја честита Новата 2024 година.

-Во Новата 2024 година од сесрце ви посакувам да имате пред сѐ добро здравје, неизмерна радост и многу незаборавни доживувања. Нека ви биде година исполнета со бескрајна убавина и благососотојба! Уживајте во овие празнични мигови на семејна љубов и пријателство! Да прославуваме заедно уште многу весели моменти за Охрид и Македонија!
Нека ни е среќна и бериќетна Новата 2024 година, стои во честитката на Пецаков.
ВИДЕО:
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани