Охриѓанец се обидел да го запали казиното

Охриѓанец се обидел да го запали казиното.

На 25.09.2023 во 20.35 часот на ул.„Абаас Емин“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Н.Р.(39) од Охрид. Околу 20.20 часот во казино на истата улица тој се однесувал агресивно, истурил бензин и се обидел да предизвика пожар, но бил спречен од вработените и сопственикот. Н.Р. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани