Стружанец го навредувал службеникот кој издава возачки дозволи

Стружанец го навредувал службеникот кој издава возачки дозволи.

-ОВР Струга поднесе кривична пријава против П.Ш.(67) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ спречување службено лице во вршење службено дејствие“. Тој, на 15.02.2024 година, навредувал и бил агресивен кон службеник кој работел на издавање возачки документи, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани