Фатен крадец, додека вршел кражба во Охрид

Фатен крадец, додека вршел кражба во Охрид.

На 06.11.2023 година околу 19.30 часот, во СВР Охрид приведен е Д.Т.(45) од Охрид кој претходно, бил затекнат при извршување кражба во продажен објект лоциран на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Продуктите што тој ги присвоил, со потврда се одземени и вратени на сопственикот на објектот и по целосно документирање на настанот, против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани