Партиски препукувања на тема реконструкција на средните училишта во Охрид

ОО на СДСМ денес упати низа обвинувања до локалната власт за реконструкцијата на орхридската гимазиија. Охридкста гимназија  е рак рана за охриѓани и кој дефинитивно не само што од лани...

Скопјанка отворила фирма во Струга, а со податоците на вработените подигнала брзи кредити

Скопјанка отворила фирма во Струга, а со податоците на вработените подигнала брзи кредити. -Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, „злоупотреба на лични податоци“ и „оштетување и...

Пецаков во увид на градежните работи во ООУ „Христо Узунов“

Градоначалникот Кирил Пецаков денес увид во текот на градежните работи кои се одвиваат во ООУ „Христо Узунов“. Со подршка на локалната самоуправа е извршена реконструкција на една училница, а завршена...

Расте бројот на заболени од голема кашлица, денес заседава Комисијата за заразни болести

За два месеци се регистрирани 120 случаи на голема кашлица во Скопје. Поради порастот на заболените, Комисијата за заразни болести денес  повторно ќе го стави на дневен ред ова прашање....
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани