Вевчани дел од проектот енергетски ефикасни општини

Како дел од активностите на проектот „ЕУ за енергетска транзиција: Пакт на градоначалници во Западен балкан и Турција“, заеднички кофинансиран од Европската унија и Германското федерално министерство за економска соработка...

Чудотворната икона осветена во Света Гора денес ќе пристигне во манастирот во Рајчица

По желба и со благослов на нашиот возљубен светителољубив Старец и Игумен, Епископот Антаниски г. Партениј, овие дена новоизработената икона на Светиот Великомаченик и Чудотворец Георгиј Победоносец, од страна на...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани