Градоначалникот Пецаков оствари средба со јапонскиот амбасадор

Градоначалникот Кирил Пецаков денес оствари протоколарна средба со амбасадорот на Јапонија во нашата земја, Н.Е. Оцука Казуја. Непосреден повод за средбата е отворањето на изложбата „UKIYO – E Јапонски лебдечки...

Одложено судењето против Мерко за набавката на луксузниот автомобил

Во Основниот суд Струга се одложи главната расправа против градоначалникот Рамис Мерко за набавката на луксузниот автомобил од марката „Ауди“.  Во судницата не се појави ниту Мерко, ниту бранителот. Одлагањето...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани