Измамници лажно пријавуваат сообраќајни несреќи и изнудуваат пари

Измамници лажно пријавуваат сообраќајни несреќи и изнудуваат пари. СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лица кои деновиве, преку телефонски јавувања кај граѓани од Охрид, лажно претставувајќи се, вршат измами...

Прекрасна вечер на православна духовна музика со хорот „Менада“

Во духот на предвечерието на најголемиот христијански празник Воскресение Христово –Велигден, НУ „Охридско лето“ вчеравечер организира концерт на  православна хорска музика со Женскиот хор „Менада“ од Тетово. Под диригентската палка...
Social profiles