Две лица повредени во сообраќајка на патот Охрид Ресен

Две лица повредени во сообраќајка на патот Охрид Ресен. -На 04.06.2024 во 07.20 часот, кај тунелот на магистралниот пат Охрид-Ресен се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со битолски...

Светскиот виртуоз на виолина Џулијан Рахлин ќе го отвори 64-тото издание на фестивалот „Охридско лето“

Светскиот виртуоз на виолина Џулијан Рахлин ќе го отвори 64-тото издание на фестивалот „Охридско лето“. Станува збор за еден од највозбудливите и најпочитуваните виолинисти кој  ја маѓепсува публиката низ целиот...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани