Четворица стружани се товарат за фалсификување службени исправи

Надворешна канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава  против Г.М.(56) од Струга, управител на цедент ТДТК „Извор“ ДОО с.Извор Кичево, Н.М.(40) од с.Мислешево, ДИИ „Слома инвестор“ ДООЕЛ с.Мороишта Струга...

Организаторите и уметниците од „Охридско лето“ на прием кај Иванов

Од Кабинетот на претседателот соопштија дека во пресрет на отворањето на „Охридско лето”, Иванов изразил задоволство од годинешната програма, посочувајќи дека овој фестивал дава исклучителен придонес за промовирање на македонската...

И во Охрид ќе се издаваат документи во две смени

Министерството за внатрешни работи извести дека започнувајќи од  10.07.2017 година заклучно со 31.08.2017 година Отсеците за управни работи Битола, Велес, Куманово, Охрид, Струмица, Тетово и Штип ќе работат во две...
Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани