Браќа се испотепале во Рамне

Двајцата ќе добијат пријава.

Синоќа во 17,30 часот, во охридското село Рамне, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија помеѓу Р.А.(56) и неговиот брат Б.А.(58) која набрзо прераснала во меѓусебна тепачка. По целосно документирање на настанот, против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани