Детали за вчерашната сообраќајка кај охридскиот аеродром

Како што објави порталот експрес.мк во возилото бил Мендух Тачи, лидерот на ДПА.

Според полициското соопштение, вчера во 07 часот и 15 минути, на магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на аеродромот, случена е сообраќајна незгода во која учествувал патнички автомобил марка Ауди А8 со тетовски регистарски ознаки.
Сообраќајната незгода е случена во момент кога А.Ф.(52) возач на автомобилот, движејќи се во насока од Кичево кон Охрид, изгубил контрола врз возилото и излетал на десната страна надвор од патот, по што со предниот дел удрил во бетонски испуст за вода.
Во сообраќајната незгода нема повредени лица а причинета е материјална штета. По овластување на Јавен обвинител, на местото на сообраќајната незгода извршен е увид.

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани