Двајца охриѓани се степале во Пештани

Во Пештани се степале двајца охриѓани.

На 17.05.2022 година околу 22 часот, на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, во близина на селото Пештани, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Ј.Ц. врз С.Р.(43), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани