Едно лице од Охрид затекнато како го слика избирачкото ливче

Едно лице од Охрид затекнато како го слика избирачкото ливче. Избирачкиот одбор случајот го пријавил во полиција.

На 24.04.2024 година во 12.15 часот, во СВР Охрид приведен е А.И.(48) од Охрид, затоа што го фотографирал гласачкото ливче на избирачкото место 1271 во Охрид. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Орхид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани