Физички напад пред маркет во Лескоец

Физички напад пред маркет во Лескоец.

05.06.2020 година околу 14 часот, пред маркет на локален пат во охридското село Лескоец, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Д.П.(20) врз Т.М.(21) и нејзината 14 годишна сестра, сите од истото село. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани