Физички нападната жена од Охрид и биле одземени пари

Физички нападната жена од Охрид и биле одземени пари.

-На 28.03.2024 во 10.15 часот во СВР Охрид е пријавено дека, на улицата „Марко Несторовски“ во Охрид, едно лице физички ја нападнало О.Т.(53) од Охрид и ѝ одзел пари. Притоа, таа се здобила со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. За настанот, известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани