Жител на Турција со фалсификуван пасош фатен на Ќафасан

Турчин со фалсификуван пасош фатен на Ќафасан.

-Денеска (29.03.2024) во 01.00 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Т.С.Т.(48) од Република Турција затоа што при пасошка контрола било констатирано дека на увид приложил фалсификувана патна исправа. Известен бил Јавен обвинител, а тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани