ФОТО: Се урна дел од старото пристаниште

Се урна дел од старото пристаниште во Охрид.

  Утрово направени се фотографии на кои се гледа дека  еден ѕид од пристаништето заврши под вода.  Охриѓани со жалење коментираат на социјалните мрежи за некогашното пливалиште пред „Палас“, кое со години се распаѓа.

Фото Мери Нанче

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани