ФОТО: Сообраќајка на „Туристичка“, повреден велосипедист

Во тешка сообраќајка, што се случи околу 10 часот утрово  на пресекот на  бул „Туристичка“ и улицата „Даме Груев“ повреден е велосипедист.

Поведеното лице кое возело веосипед со возило на Брза помош е пренесено во специјалната болница за ортопедија и трауматологија Свети Еразмо. 

Велосипедистот се приклучувал од споредна улица на „Туристичка“, кога во него удрил автомобил. 

Полицијата врши увид на лице место. 

 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани