Градоначалникот Георгиески го честита Католички Велигден

Градоначалникот КОнстантин Георгиески го честита Католички Велигден.

 

-Драги сограѓани, пријатели и сите верници од католичка вероисповест од се срце ви го честитам најрадосниот христијански празник – Велигден.
Во овие тешки мигови за човештвото, да се потсетиме на постулатите на овој празник, дека со верба во Бога, верба во себе и почитта кон другите, ќе успееме да се избориме со сите премрежија што ни надвиснуваат. Нека светлината на Воскресението Христово Ви даде сила и верба во надминување на сите искушенија.
Ви посакувам празничните денови да ги поминете во мир, здравје и хармонија.
За многу години! Христос Воскресна!, пишува во честтката на Георгиески. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани