Градоначалникот на Дебрца тепал спортски судија

Вистинска драма на спортските терени во Волино. Градоначалникот на општина Дебарца Зоран Ногачески во афект го нападнал спортскиот судија на теренот.

После бројните недолични пцовки Ногачески потполно изгубил контрола и почнал да го мава судијата, раскажуваат очевидци за Охриднет.

-„ Вистински срам. Градоначалник се однесуваше како насилник. Незадоволен од судењето влета на теренот и почна нервозно да вика пцуе, потоа почна да го тепа судијата“;велат очевидци на вчерашниот натпревар Волино – Охрид.

Драмата во режија на Ногачески, продолжила и во соблекувалните. Откако полицијата успеала да го тргни судијата и го однела во соблекувалните, таму нервозниот спортски советник за безбедност го нападнал судијата. Исто како Ногачески, и тој бил агресивен почнал да го навредува а потоа и да го тепа истиот фудбалски судија. 

Целиот случај е уредно пријавен во полиција, но клучното прашање е дали ќе има кривична пријава?

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани