Групна тепачка во центарот на Охрид

Групна тепачка во центарот на Охрид.

-На 07.04.2024 во 01.30 часот во СВР Охрид е пријавено дека на 06.04.2024 околу 23.30 часот на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, по претходна расправија, настанала физички пресметка помеѓу неколку малолетници, која продолжила и на булеварот „Туристичка“, при што се вклучиле и други лица. Се преземаат мерки за целосно расветлување на настанот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во билтенот на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани