Во шест часа затекнати осум пијани возачи

Во шест часа затекнати осум пијани возачи.

-На 06/07.04.2024 во периодот од 22.00 до 04.00 часот на подрачјето на СВР Охрид реализирани се засилени сообраќајни контроли. Притоа, полициските службеници, затекнале 08 возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид-03, Кичево-04, Дебар-01). Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

 

Social profiles