Моторциклист излетал од патот кај село Лескоец

Моторциклист излетал од патот кај село Лескоец.

На 13.09.2019 околу 19.55 часот во с.Лескоец, охридско, Д.Г.(31) од с.Лескоец, управувајќи мопед со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Во незгодата, Д.Г. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во општата болница во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани